fbpx

Proč jako degustátor hodnotit Zlatý pohár

Zlatý pohár Česko Slovenska

Soutěž vín dělá úspěšnou nejen prvotřídní organizace a skvělé vzorky vín, ale také zkušení degustátoři. Kdo jiný přeci profesionálně a nestranně hodnotí vína, než právě certifikovaní degustátoři? A my víme, že si je musíme hýčkat.

Jak vypadalo dvoudenní hodnocení vín Zlatý pohár Česko Slovenska 2019?

Ubytování a luxusní jídlo

Pro hodnotitele jsme samozřejmě zajistili bezplatné ubytování, které se nacházelo přímo vedle centra všeho dění. Hotel Termal Mušov nám poskytl ubytování pro všechny, kteří měli chuť a čas si s námi užít i doprovodný program.

Součástí dne byl samo sebou bohatý catering. Hotelová restaurace nám připravila vydatnou snídaní, coffee break i oběd. Vždy s důrazem na fakt, že hodnotíme vína – jídlo tedy bylo ochucené decentně, abychom chuťové pohárky udrželi ve střehu.

Perfektní doprovodný program

Po hodnocení a lehkém odpočinku začal odpolední program. První cíl – Sýrárna Kroupa v Dolních Dunajovicích. Se zajímavým vyprávěním pana Kroupy jsme nahlédli do výroby a poté následovala degustace sýrů. Všechny byly výborné a byl na nic znát poctivý, řemeslný způsob výroby.

Po skvělých sýrech jsme se zaměřili opět na víno. Mikrosvín Mikulov po naší konzultaci připravil průřezovou degustaci zaměřenou na Ryzlink vlašský. Byla perfektní. Srovnání mladších a starších, ochutnávka vlašáků z různých tratí a dostali jsme se i k archivním kouskům.

Skvělý výklad, vína a prohlídku vinic už jen podtrhla večeře tak bohatá, že jsme jen s těžkým srdcem a plnými žaludky Mikros opouštěli.

Pro relaxaci a odpočinek jsme také hodnotitelům zajistili sirné koupele v hotelovém bazénu. A kdo se chtěl raději bavit, ať už o víně nebo čemkoli jiném, mohl večer neformálně posedět s ostatními. Samozřejmě jak jinak než se sklenkou dobrého vína.