O SOUTĚŽI

Zlatý pohár Česko Slovenska je soutěž těch nejlepších českých a slovenských vín, která propojuje dva historicky a kulturně blízké trhy.

  • Pečlivě vybraní profesionální hodnotitelé z Česka, Slovenska i okolních států
  • Precizní a přísné hodnocení těch nejlepších vín českých a slovenských vinařů
  • Unikátní gala degustace plné oceněných vín, skvělé nálady a delikátního občerstvení
  • Slavnostní vyhlášení spojené s předáváním ocenění Zlatého poháru za přítomnosti vinařů plné česko-slovenského bratrství i rivality.
  • Soutěž pomůže přispět k těsnějšímu propojení dvou velice podobných a historicky, jazykově a kulturně provázaných trhů v oblasti vína a přispět k rozšíření odbytového trhu. Zároveň zprostředkuje platformu, kde dochází k setkávání výrobců a distributorů vín, odborníků a spotřebitelů.

UNIKÁTNÍ SOUTĚŽ VÍN

Vyznat se ve složitém světě vína totiž není jednoduchý úkol ani pro poučeného milovníka vín. Využití medailí z hodnocení je populární a velice užitečný způsob, jak usnadnit člověku práci při výběru vína. Naším cílem je uspořádat velice přísnou a kvalitní soutěž a podpořit tak výrobu a odbyt co nejkvalitnějších vín a zároveň přispět k větší znalosti vín českých i slovenských mezi laickou i odbornou veřejností.

Unikátní je tato soutěž především díky navazujícím akcím, kde je možné ta nejlépe hodnocená vína ochutnat. Vína můžete ochutnat na neopakovatelném venkovním festivalu v Brně nebo na gala degustaci v jednom z českých a slovenských měst.

Myšlenka soutěže vznikla při 100letém výročí vzniku Československa a už nás nepustila. Naše dvě země za sebou mají dlouhá léta společné historie a je škoda, že nemáme možnost ochutnat a porovnat společně naše vína. To se nyní změní.

VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ TO NEKONČÍ

Zlatý pohár Česko Slovenska není jen o vyhlášení výsledků. Kromě slavnostního vyhlášení se těšte na venkovní festival v Brně a gala degustace.

A všude samozřejmě ochutnáte ta nejlepší vína soutěže.

Neváhejte a registrujte svá vína do soutěže.

CHCETE VĚDĚT VÍCE O ZLATÉM POHÁRU?

Ať už jste z médií, nebo chcete být partnerem, ozvěte se.