Zlatý pohár Česko Slovenska

O SOUTĚŽI

Zlatý pohár Česko Slovenska je soutěž těch nejlepších českých a slovenských vín, která propojuje dva historicky a kulturně blízké trhy.

Součástí soutěže jsou také navazující akce podporující víno a vinařství.

HODNOTY ZLATÉHO POHÁRU

  • Pečlivě vybraní profesionální hodnotitelé z Česka, Slovenska i okolních států.
  • Precizní a přísné hodnocení těch nejlepších vín českých a slovenských vinařů.
  • Degustace plné oceněných vín, skvělé nálady a delikátního občerstvení.
  • Slavnostní vyhlášení spojené s předáváním ocenění Zlatého poháru za přítomnosti vinařů plné česko-slovenského bratrství i rivality.
  • Soutěž přispívá k těsnějšímu propojení našich velice podobných a historicky, jazykově a kulturně provázaných trhů v oblasti vína a rozšiřuje odbytový trh. Zároveň zprostředkovává platformu pro setkávání výrobců a distributorů vín, odborníků a spotřebitelů.

UNIKÁTNÍ SOUTĚŽ VÍN

Myšlenka soutěže vznikla při 100letém výročí vzniku Československa a už nás nepustila. Naše dvě země za sebou mají dlouhá léta společné historie a je škoda, že nemáme možnost ochutnat a porovnat společně naše vína. To se nyní změní. 

Naším cílem je pomocí soutěže podpořit výrobu a odbyt co nejkvalitnějších vín a zároveň přispět k větší znalosti vín českých i slovenských mezi laickou i odbornou veřejností.

VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ TO NEKONČÍ

Zlatý pohár Česko Slovenska není jen o zisku medailí. Součástí soutěže jsou také navazující akce, kde soutěžní vína a vinařství v průběhu celého roku prezentujeme.

Vinné akce pořádáme již od roku 2015 a naše zkušenosti jsme se rozhodli zúročit při realizaci soutěže na té nejvyšší úrovni.

JAK TO VYPADÁ NA NAŠICH AKCÍCH